Βαθμολογία: Ξανά στην κορυφή ο ΠΑΟΚ, στο -7 ο Παναθηναϊκός – Τριπλή ισοβαθμία στη 2η θέση!

Ο ΠΑΟΚ έφυγε με νίκη από τη Λιβαδειά, επικρατώντας 2-0 του Λεβαδειακού και σε συνδυασμό με το 0-0 στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό, είναι και πάλι μόνος πρώτος στον πίνακα με 16 βαθμούς!

Στη 2η θέση έχουμε, τελικά, τριπλή ισοβαθμία μεταξύ Άρη, ΑΕΚ και Ολυμπιακού, που έχουν από 14 βαθμούς. Όσο για την ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο, έμεινε στο -7 από την κορυφή.

Τα βρήκε σκούρα ο ΠΑΟΚ, αλλά έφυγε με το «τρίποντο» από τη Βοιωτία. Ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού (που έχασε πέναλτι στο 0-0) και πάει πρώτος στη διακοπή.

Το «τριφύλλι» ήταν ανώτερο στα πρώτα 45 λεπτά, όπου έφτιαξε και έχασε αρκετές ευκαιρίες, με τους «ερυθρόλευκους» να αντισταθμίζουν την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά αμφότερους να μένουν… άκαπνοι, χάνοντας αμφότεροι την ευκαιρία για ένα πολύτιμο «τρίποντο»!