Ο Σπόραρ “έσωσε” τον Παναθηναϊκό από νέα “γκέλα” – Έπαιξε ένα ημίχρονο και νίκησε ο ΠΑΟΚ

O Παναθηναϊκός “λυτρώθηκε” απο τη δεύτερη «γκέλα» στο ΟΑΚΑ μετά την εντός έδρας ήττα απ’ τον Αστέρα με 1-0 καθώς ο Λεβαδειακός κρατούσε το 0-0 επί 96 λεπτά.

Ο Αντράζ Σπόραρ με κοντινό πλασέ το 1-0 χάρισε στον Παναθηναϊκό την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Όμως ο Παναθηναϊκός στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα δεν ήταν καλός και θα χρειαστεί βελτιώσεις άμεσα!

Ο ΠΑΟΚ δεν ήταν καλος απέναντι  στον καλά οργανωμένο αμυντικά Παναιτωλικό στο α ημίχρονο. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως πήρε τη νικη με 2-0, χάρη στα γκολ των Σάστρε (51’) και Τισουντάλι (77’).

Πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία στη Stoiximan Super League μετά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής, τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της επόμενης «στροφής».