Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι ελληνικές συμμετοχές – 6/8 – Αναλυτικά το αθλητικό πρόγραμμα της Τρίτης
Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών στους Ολυμπιακούς Αγώνες
ΤΡΙΤΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
Αναλυτικά το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών την 11η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού έχει ως εξής:
ΜΠΑΣΚΕΤ
12:00 Προημιτελική φάση μπάσκετ ανδρών: Γερμανία-Ελλάδα
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
13:03 3η μέρα formula kite: Κάμερον Αλέξανδρος Μαραμενίδης
13:15 5η μέρα 470 μεικτού: Αριάδνη Σπανάκη / Οδυσσέας Σπανάκης
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
20:00 Προημιτελική φάση υδατοσφαίρισης γυναικών: Αυστραλία-Ελλάδα
ΣΤΙΒΟΣ
21:15 τελικός άλματος εις μήκος ανδρών: Μίλτος Τεντογλου
Αναλυτικά το αθλητικό πρόγραμμα της Τρίτης
COSMOTE SPORT 7 HD
NBA TV 2023-24
Μπάσκετ
04:00
COSMOTE SPORT 7 HD
NBA TV 2023-24
Μπάσκετ
10:00
ΕΡΤ3
Κίνα – Τουρκία
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
10:00
ΕΡΤ1
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
Βόλεϊ
12:00
ΕΡΤ1
Γερμανία – Ελλάδα
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
13:00
ΕΡΤ Sports 1
Παρίσι 2024 – Ιστιοπλοΐα (Μαραμενίδης, Αριάδνη Σπανάκη/Οδυσσέας Σπανάκης)
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
14:00
ΕΡΤ1
Παρίσι 2024 – Ιστιοπλοΐα
470 R 9/10
14:00
ΕΡΤ2
Βραζιλία – Δομινικανή Δημοκρατία
Βόλεϊ
15:00
ΕΡΤ3
Καναδάς – Ισπανία
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
15:30
ΕΡΤ1
Σερβία – Αυστραλία
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
16:30
ΕΡΤ3
Ολλανδία – Ιταλία
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
18:00
COSMOTE SPORT 6 HD
ATP Masters 1000 2024
Μόντρεαλ
18:00
ΕΡΤ3
ΗΠΑ – Πολωνία
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
19:00
COSMOTE SPORT 1 HD
Νόα – ΑΕΚ
UEFA Europa Conference League 2024-25
19:00
ΕΡΤ1
Γαλλία – Καναδάς
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
20:00
ΕΡΤ3
Αυστραλία – Ελλάδα
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
20:00
Novasports Prime
Μάλμε – ΠΑΟΚ
Champions League
21:15
ΕΡΤ2
Παρίσι 2024 – Τελικός Άλματος εις μήκος (Μίλτος Τεντόγλου)
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
21:30
ΕΡΤ3
Ουγγαρία – ΗΠΑ
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
22:30
ΕΡΤ1
Βραζιλία – ΗΠΑ
Ολυμπιακοί Αγώνες – Παρίσι 2024
22:45
ΕΡΤ3
Παρίσι 2024 – Πυγμαχία
50κ
23:00
ΕΡΤ2
Olympic Nights