![Μ. Συρεγγέλα: Ας μην ξεχνούν και ο κ. Πολάκης και ο ΣΥΡΙΖΑ, ότι στη ΝΔ ποτέ δεν φοβηθήκαμε ούτε πρόκειται να φοβηθούμε θρασύδειλους πολιτικούς τραμπούκους](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2021/01/SYREGGELA.jpg)
Μ. Συρεγγέλα: Ας μην ξεχνούν και ο κ. Πολάκης και ο ΣΥΡΙΖΑ, ότι στη ΝΔ ποτέ δεν φοβηθήκαμε ούτε πρόκειται να φοβηθούμε θρασύδειλους πολιτικούς τραμπούκους
«Χθες βράδυ, σε τηλεοπτική εκπομπή, ο βουλευτής Χανίων του ΣΥΡΙΖΑ κ. Πολάκης μού επιτέθηκε και αφού πρώτα ζήτησε να “πάω να κάνω καμιά δουλειά”, στη συνέχεια με το γνωστό τραμπούκικο ύφος του μού είπε “να το βουλώσω”», αναφέρει, σε δήλωσή της, η γραμματέας της Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας, Μαρία Συρεγγέλα.
Kαι πρόσθεσε: “Καλώ όλες τις συναδέλφισσές μου στη Βουλή να υψώσουμε μαζί τη φωνή μας απέναντι στο «βούλωστο».
Προφανώς και δεν περιμένω από τον κ. Κασσελάκη να καταδικάσει τη συμπεριφορά του κ. Πολάκη ή να επιδείξει την δήθεν κοινωνική του ευαισθησία, διαγράφοντάς τον. Όμως οι ύβρεις, ο μισογυνισμός και οι τοξικές επιθέσεις δεν έχουν θέση όχι μόνο στη Βουλή ή στην πολιτική “αρένα”, αλλά κυρίως στην κοινωνία.
Ας μην ξεχνούν και ο κ. Πολάκης και ο ΣΥΡΙΖΑ, ότι στη Νέα Δημοκρατία ποτέ δεν φοβηθήκαμε, ούτε πρόκειται να φοβηθούμε θρασύδειλους πολιτικούς τραμπούκους.”
- Ο Μπάιντεν χάνει λόγω της πολιτικής του και όχι της ηλικίας του
- Π. Κελεσίδης στο “Π”: Δεν περίμενα να φύγει ο Φορτούνης
- Καλύτερες μέρες για την Ελλάδα μας
- Νέων Ανδρών: Χάλκινη η Ελλάδα
- Ο πρόεδρος Μπάιντεν αποσύρει την υποψηφιότητα για επανεκλογή
- Ο πρόεδρος Μπάιντεν αποσύρει την υποψηφιότητα για επανεκλογή
- Η συμφωνία Cosmote TV / Nova αλλάζει τα πάντα – Και τις δύο πλατφόρμες θα πληρώνουν οι καφετέριες
- «Olympic Nights» στην ΕΡΤ από την Παρασκευή 26 Ιουλίου
- Εκτός κούρσας ο Τζο Μπάιντεν: Ανακοίνωσε ότι αποσύρεται
- Απόψε το ντοκιμαντέρ του Σ. Ιωαννίδη για την Κύπρο