![Στο Μπακού ο Κ. Φραγκογιάννης για τη σύνοδο της Διυπουργικής Επιτροπής Ελλάδος-Αζερμπαϊτζάν](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2021/05/fragogiannhs-kostas.jpg)
Στο Μπακού ο Κ. Φραγκογιάννης για τη σύνοδο της Διυπουργικής Επιτροπής Ελλάδος-Αζερμπαϊτζάν
Ο Υφυπουργός Εξωτερικών για την Οικονομική Διπλωματία και Εξωστρέφεια, Κώστας Φραγκογιάννης. μεταβαίνει σήμερα Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024 στην πρωτεύουσα του Αζερμπαϊτζάν, Μπακού, συνοδευόμενος από κλιμάκιο του Υπουργείου Εξωτερικών και εκπρόσωπο της Enterprise Greece.
Σκοπός της επίσκεψης είναι αφενός η συμμετοχή στην 5η Σύνοδο της Μεικτής Διϋπουργικής Επιτροπής Ελλάδος-Αζερμπαϊτζάν για θέματα συνεργασίας στους τομείς Οικονομίας, Ενέργειας, Τεχνολογίας, αφετέρου η πραγματοποίηση επαφών με Αζέρους κυβερνητικούς αξιωματούχους.
Σύμφωνα με το πρόγραμμα, ο κ. Φραγκογιάννης την Πέμπτη 13 Ιουνίου θα συμπροεδρεύσει στη Μεικτή Διϋπουργική Επιτροπή. Την ίδια ημέρα θα έχει χωριστές συναντήσεις με τον Υπουργό Ενέργειας του Αζερμπαϊτζάν και Συμπρόεδρο της ΜΔΕ, Parviz Shahbazov, τον Υπουργό Οικονομίας του Αζερμπαϊτζάν, Mikayil Jabbarov, τον Υφυπουργό Εξωτερικών αρμόδιο για τις Διεθνείς Οικονομικές Σχέσεις, Yalchin Rafiyev, καθώς και με τον Πρόεδρο του κρατικού ενεργειακού ομίλου SOCAR, Rovshan Najaf.
- Κυβέρνηση: Τηλεοπτικές άδειες σε όσους εκπέμπουν ως σήμερα!
- ΑΕΚ: Με Νόα ή Σλιέμα Γουόντερερς αν περάσει την Ίντερ ντ’Εσκάλντες
- Ν. Ανδρουλάκης: «Η Τουρκία παραμένει αμετανόητη, μια αναθεωρητική δύναμη που προσβάλλει και υπονομεύει το διεθνές δίκαιο»
- Μιχάλης Κατρίνης: «Κάποιοι για να κρατήσουν την Τουρκία στη Δύση και στο ΝΑΤΟ, θεωρούν ότι η Ελλάδα πρέπει να δώσει κάτι. Αυτό δεν είναι αποδεκτό»
- ΕΦΕΤ: Ανάκληση μη Ασφαλούς Τροφίμου
- ΕΦΕΤ: Ανάκληση σε παρτίδες επώνυμου πυρηνέλαιου
- Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου, στην εκπομπή «Επίλογος» στην ΕΡΤ
- Στο βάθρο ο bwin Σπορ FM καταλαμβάνοντας την τρίτη θέση
- Ολυμπιακοί Αγώνες «Παρίσι 2024» – Το κορυφαίο αθλητικό γεγονός έρχεται στην ΕΡΤ!
- Tο έργο “Dert” από τη Σερβία αναδείχθηκε νικητής του Διεθνούς Workshop Make the Scene!