![Πίσω, άρον άρον στη ΝΔ για να αλλάξουν την κατάσταση…](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2023/03/nd-ktirio.jpg)
Πίσω, άρον άρον στη ΝΔ για να αλλάξουν την κατάσταση…
Μία από τις απρόσμενες ήττες της Νέας Δημοκρατίας στις τελευταίες εκλογές της τοπικής αυτοδιοίκησης ήταν στη Δυτική Μακεδονία, όπου ο επίσημος υποψήφιος και εν ενεργεία περιφερειάρχης έχασε από τον «αντάρτη» Γ. Αμανατίδη.
Ο τελευταίος είχε διαγραφεί από τη Νέα Δημοκρατία με συνοπτικές διαδικασίες. Πρόσφατα, και στα… μουλωχτά, είχαμε άρση της διαγραφής του και έτσι ο κ. Αμανατίδης επανήλθε στις τάξεις της Νέας Δημοκρατίας. Ο λόγος, προφανής. Τα πράγματα δεν πάνε καλά για την κυβερνητική παράταξη στη Μακεδονία και ως εκ τούτου θα χρειαστούν κάθε δυνατή βοήθεια.
Για να αλλάξουν την κατάσταση…
![](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2018/09/toparon-logo-e1593230521673.jpg)
ΤΟ ΠΑΡΟΝ
No feed items found.