Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Με το buzzer beater του Γιοβάνοβιτς πήρε την ισοπαλία στη Λεωφόρο – Βαθμολογία

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς πάλεψε μέχρι το τέλος την αναμέτρηση, πίεσε, πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με το πρώτο γκολ, buzzer beater, του Σουηδού επιθετικού με τη φανέλα του τριφυλλιού στο 96.

Ο Παναθηναϊκός δεν άξιζε την ήττα απο τον ΠΑΟΚ καθώς ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του ντέρμπι με τον Δικέφαλο.

Όμως το ποδόσφαιρο είναι ο “βασιλιάς” των αθλημάτων για αυτό τον λόγο. Το “τριφύλλι” βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ ωστόσο παρέμειναν ψύχραιμοι οι παίκτες, έβγαλαν αντίδραση, βρήκαν λύσειςκαι  πέτυχαν δύο γκολ στο φινάλε με το τελικό 2-2 έσωσαν μια παρτίδα.

Χαμένη ευκαιρία… για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πήγε στη Λεωφόρο για τη νίκη και την κρατούσε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Χουάνκαρ (82’ Μλαντένοβιτς), Σένκεφελντ, Γεντβάι, Αράο, Τσέριν (76’ Βιλένα), Τζούριτσιτς (70’ Βέρμπιτς), Μπερνάρ, Παλάσιος (70’ Μαντσίνι), Ιωαννίδης (82’ Γερεμέγεφ).

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Τροστ-Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Τσιγγάρας (62’ Οζντόεφ), Σβαμπ (71’ Μεϊτέ), Κωνσταντέλιας (62’ Ντεσπόντοφ), Ζίβκοβιτς, Τάισον (83’ Μουργκ), Τόμας (71’ Σαμάτα).