Με… στραβοπάτημα ξεκίνησε η ΑΕΚ απέναντι στον μαχητικό Πανσερραϊκό – «Τριάρα» πριν τον «τελικό» με Μπράγκα

Με… στραβοπάτημα ξεκίνησε η ΑΕΚ τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν και λίγες ημέρες πριν απο το πολύ σπουδαίο ματς με την  Αντβέρπ

Οι νταμπλούχοι έμειναν στο 1-1 με τον Πανσερραϊκό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής τέσσερα 24ωρα πριν την καθοριστική ρεβάνς με την Αντβέρπ στα play offs του Champions League έχοντας 8 αλλαγές ενδεκάδας πολλές ευκαιρίες δοκάρι και ένα χαμένο πέναλντι καθώς και 31 ευκαιρείες!

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Αλεξιτς στο 1ο λεπτό, ενώ ισοφάρισε ο Γκατσίνοβιτς στο 78′.

Ο Παναθηναϊκός, νίκησε εύκολα τον Βόλο

… με 3-0 στο «Απόστολος Νικολαΐδης» στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής και ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις του στη Super League.

Και ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε επτά αλλαγές στη σύνθεσή του σε σχέση με το προ ημερών παιχνίδι κόντρα στην Μπράγκα αλλά σε αντίθεση με την ΑΕΚ, διαχειρίστηκε σωστά το ματς, βάζοντας απο το πρώτο ημίχρονο τα 2 γκολ των Τσέριν (11’) και Ιωαννίδη (37’) και ξεκουράζοντας βασικούς παίκτες στο δεύτερο 45λεπτο, έφτασαν σε τρίτο γκολ με τον Βέρμπιτς στο 74’.