![Γιώργος Νικολακόπουλος: Ο Έλληνας που αγάπησε τα ρομπότ… έρχεται στο Πανεπηστίμιο Πατρών](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2022/12/robot-pixabay.jpg)
Γιώργος Νικολακόπουλος: Ο Έλληνας που αγάπησε τα ρομπότ… έρχεται στο Πανεπηστίμιο Πατρών
Ο Γιώργος Νικολακόπουλος ηγείται σήμερα μιας από τις μεγαλύτερες ομάδες ρομποτικής στην Ευρώπη. Και από τον Σεπτέμβριο θα μοιράζεται την πολύτιμη εμπειρία του με τους πρώτους φοιτητές του στην Πάτρα. Ο 46χρονος έλληνας επιστήμονας συνεργάζεται με την Jet Propulsion Laboratory της NASA, την Boston Dynamics, καθώς και με την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Διαστήματος.