![Αναχώρησε για Μασσαλία η αποστολή του Παναθηναϊκού](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2023/08/panathinaikos-2.jpg)
Αναχώρησε για Μασσαλία η αποστολή του Παναθηναϊκού
Αναχώρησε με προορισμό τη Μασσαλία προκειμένου να αντιμετωπίσει το βράδυ της Τρίτης (15/8, 22:00) τη Μαρσέιγ στο πλαίσιο της ρεβάνς του 1-0 της Λεωφόρου για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.
?Destination ??#Panathinaikos #PAOFC #UCL pic.twitter.com/s74J3mSyBh
— Panathinaikos F.C. (@paofc_) August 14, 2023
Στην τελευταία τους προπόνηση επί ελληνικού εδάφους το απόγευμα της Κυριακής το καλό νέο ήταν η επιστροφή του Μπαρτ Σένκεφελντ σε φουλ ρυθμό, ξεπερνώντας οριστικά τον τραυματισμό του. Αντίθετα, ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε ο Γερεμέγεφ.
Οι Πράσινοι ξεκίνησαν με προθέρμανση, συνέχισαν με rondo και ασκήσεις κυκλοφορίας μπάλας, επικεντρώθηκαν σε ασκήσεις τακτικής σε επιμέρους κομμάτια του παιχνιδιού και ολοκλήρωσαν με εξάσκηση στα τελειώματα.