![Aυτοδιοικητικές εκλογές: Εχθρός εκ των έσω…](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2023/07/-kasapidis-e1690797944406.jpg)
Aυτοδιοικητικές εκλογές: Εχθρός εκ των έσω…
Στις αυτοδιοικητικές εκλογές του 2019 ο γαλάζιος Γ. Κασαπίδης είχε επικρατήσει από την πρώτη Κυριακή με 52,13% στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας.
Στις εκλογές του Οκτωβρίου τα πράγματα δεν θα είναι το ίδιο ευνοϊκά για εκείνον και κατ’ επέκταση για τη Νέα Δημοκρατία. Η παράταξη κατέγραψε σοβαρές απώλειες στις εθνικές εκλογές στη συγκεκριμένη περιφέρεια, προς όφελος της Ελληνικής Λύσης, των Σπαρτιατών και της Νίκης.
Επιπλέον, ο κ. Κασαπίδης θα έχει αντίπαλο και τον πρώην βουλευτή του κόμματος Γ. Αμανατίδη. Ο κ. Μητσοτάκης έσπευσε και τον διέγραψε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι εξέλιπε ο κίνδυνος.
![](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2018/09/toparon-logo-e1593230521673.jpg)
ΤΟ ΠΑΡΟΝ