![Εκσυγχρονιζόμαστε… Χρήση ψηφιακών υπηρεσιών θέλει ο Σταϊκούρας](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2022/06/staikouras-1.jpg)
Εκσυγχρονιζόμαστε… Χρήση ψηφιακών υπηρεσιών θέλει ο Σταϊκούρας
Η χρήση ψηφιακών υπηρεσιών στην κινητικότητα των πολιτών περιλαμβάνεται στις προτεραιότητες του υπουργού Υποδομών και Μεταφορών Χρήστου Σταϊκούρα. Η είσοδος στα λεωφορεία θα γίνεται με ανέπαφη πληρωμή (μέσω τραπεζικής κάρτας ή κινητού τηλεφώνου) αντί εισιτηρίου. Επίσης, ετοιμάζεται η ψηφιακή καταγραφή των τροχαίων παραβάσεων, που θα «απαγορεύει» πλέον το σβήσιμο των κλήσεων.