![Τεράστια επένδυση της ΔΕΗ](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2023/05/water-749330__340.jpg)
Τεράστια επένδυση της ΔΕΗ
[Ανάλεκτα]
Στην τελική ευθεία προς την οριστικοποίηση βρίσκεται ένα ακόμη βαλκανικό deal της ΔΕΗ, αυτήν τη φορά για την εξαγορά υδροηλεκτρικού σταθμού στη Βόρεια Μακεδονία.
Σημειώνεται ότι η ΔΕΗ ήταν ο μοναδικός υποψήφιος που υπέβαλε ολοκληρωμένη προσφορά στον διαγωνισμό για την πώληση του υδροηλεκτρικού Cebren. Το συνολικό ύψος της επένδυσης για την ανάπτυξη του έργου θα φτάσει το 1,2 δισ. ευρώ.
![](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2018/09/toparon-logo-e1593230521673.jpg)
ΤΟ ΠΑΡΟΝ