LIVE: ΕΛΛΑΔΑ – ΚΥΠΡΟΣ – ΒΟΛΕΪ (ΕΡΤ Sports)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα Βόλεϊ μεταξύ των ομάδων «ΕΛΛΑΔΑ – ΚΥΠΡΟΣ»,  για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος (Livestreaming) ΕΡΤSports

Aκούστε ΕΔΩ – sport-fm

Aκούστε ΕΔΩ – ΕΡΑΣΠΟΡ

Παρακολουθήστε Livestreaming από την ΕΡΤ Sports

Σπουδαία νίκη με 3-0 σετ επί της Κροατίας στη κατάμεστη Γλυφάδα

Σπουδαία νίκη με 3-0 σετ επί της Κροατίας πανηγύρισε η Εθνική ανδρών στο κατάμεστο κλειστό της Γλυφάδας την περασμένη Κυριακή, και έκανε άλλο ένα βήμα για την πρόκριση στα τελικά του Ευρωβόλεϊ 2023.

Με τον κόσμο να δίνει παλμό στους Έλληνες διεθνείς ήρθε η νίκη μετά από 78 λεπτά και πλέον μετρούν αντίστροφα για την αναμέτρηση με τη Κύπρο το απόγευμα της Τετάρτης.

Με τρεις αλλαγές στο βασικό σχήμα σε σχέση με την πρεμιέρα κόντρα στη Νορβηγία για την Εθνική μας ομάδα, με τους Γιώργο Τζιουμάκα, Ραφαήλ Κουμεντάκη και Θοδωρή Βουλκίδη να ξεκινούν στην αρχική εξάδα που επέλεξε ο Ντάντε Μπονιφάντε.

Ο Γιώργος Τζιουμάκας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι έκανε τη διαφορά για την Ελλάδα σε σερβίς, επίθεση και μπλοκ με 21 πόντους εκ των οποίων οι 6 από τη γραμμή των εννέα μέτρων και πάνω στο φιλέ (3-3).