![Η Κορακάκη 7η στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2019/06/korakaki-anna.jpg)
Η Κορακάκη 7η στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού
Η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης της σκοποβολής, πήρε την έβδομη θέση στον τελικό 10 μέτρων με αεροβόλο πιστόλι, του παγκοσμίου κυπέλλου, που φιλοξενείται στο Μπακού με 145,7 βαθμούς.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια αύριο (30/05), θα αγωνισθεί με τον αδελφό της, Διονύση, στο μεικτό των 10 μέτρων.
Το χρυσό μετάλλιο, κατέκτησε η Πολωνή, Κλαούντια Μπρες, το αργυρό η Γαλλίδα, Καμίλ Γεντρεζέφσκι και το χάλκινο, η Αντοανέτα Κοσταντίνοβα από τη Βουλγαρία.