Super League: Το πανόραμα της 21ης αγωνιστικής-Βαθμολογία

Σε πολύ βαρύ κλίμα, λόγω του άδικου χαμού του οπαδού του Άρη Άλκη που δολοφονήθηκε, έγινε η 21η αγωνιστική (εμβόλιμη) της Super League.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Άρης που φιλοξένησε την ΑΕΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» επικράτησε με 2-1 με γκολ στις καθυστερήσεις αφιερώνοντας τη νίκη στον αδικοχαμένο Άλκη.

Με γκολ στις καθυστερήσεις, ο ΟΦΗ πέτυχε την ολική ανατροπή στην έδρα του και νίκησε με 3-2 τον Παναθηναϊκό που προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Ηράκλειο.

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός νίκησε με 3-1 τον Παναιτωλικό στο Καραϊσκάκη πετυχαίνοντας δύο πολύ γρήγορα τέρματα πριν την συμπλήρωση πέντε λεπτών αγώνα (1’, 4’).

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε την καταδίωξη του Ολυμπιακού καθώς πέρασε νικηφόρα από την Ριζούπολη κερδίζοντας τον Απόλλων Σμύρνης με 2-0 και παραμένει εννιά βαθμούς πίσω από την κορυφή.

Βόλος και Ιωνικός μοιράστηκαν τα γκολ και πήραν από ένα βαθμό, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Στο ματς, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής, ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και ξαναμπήκε σε τροχιά πλέι-οφ.

Τέλος, το παιχνίδι του Ατρόμητου με την Λαμία που θα γίνονταν αύριο Πέμπτη (3/2) αναβλήθηκε.