Ο Απόλλωνας Σμύρνης είπε STOP στην ΑΕΚ – Ο Αραούχο έσωσε την παρτίδα

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να συνεχίσει τις νίκες καθώς ο Απόλλωνας Σμύρνης της έβαλε STOP.

Η Ένωση δείχνει να είναι πολύ καλή στο ένα ημίχρονο όπου δεν κατάφερε να κανει γκολ τις πολλές ευκαιρίες που είχε.

Μια άλλη ΑΕΚ και ένας πολύ καλά στημένος Απόλλωνας στο δεύτερο ημίχρονο έφερε το 2-1.

Ο δικέφαλος με “σπασμωδικές” κινήσεις προσπαθούσε να φτάσει την αντίπαλη εστία και ο Απόλλων με τις αντεπιθέσεις να πάρει το ματς.

Οι αλλαγές του κ. Γιαννίκη έδωσαν μια μικρή ώθηση ώσπου ηρθε η δεύτερη κεφάλια και γκολ από τον πολύ καλό Αραούχο στο 80′ κάνοντας το 2-2.

Ο Λιβάι Γκαρσία άνοιξε το σκορ για την Ένωση στο 13ο λεπτό, Ιωαννίδης και Παμλίδης έφεραν τούμπα το παιχνίδι, με τον Αραούχο να ισοφαρίζει στο 80ο λεπτό.

Οι παίκτες του Τζανλούκα Φέστα έφεραν τούμπα το παιχνίδι στο 62ο λεπτό. Ο Μαρτίνες έκανε τη βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ προς τον Παμλίδη. Αυτός πλησίασε στην περιοχή αλλά ο Ρότα με τον Βράνιες τον έκλεισαν.

Ο Τσιλούλης επωφελήθηκε από την κόντρα και έγινε κάτοχος της μπάλας, έκανε το σουτ ωστόσο ο Στάνκοβιτς τον σταμάτησε. Ο Παμλίδης πήρε το ριμπάουντ και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα.