![Nafplio Action 2021 (φωτο)](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2021/10/b1.jpg)
Nafplio Action 2021 (φωτο)
Ο Δήμος Ναυπλιέων (ΔΟΠΠΑΤ) σε συνεργασία με την εταιρεία whynot διοργάνωσε στις 2 – 3 Οκτωβρίου, την αθλητική εκδήλωση Nafplio Action 2021, Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2021.
Η αθλητική διοργάνωση περιλαμβάνει δύο sub-sports events και αγώνες τριάθλου και aquathlon με την ονομασία Nafplio Triathlon. Ο δήμος Ναυπλίεων δεν αποτελεί τυχαία έναν τουριστικό αλλά και αθλητικό προορισμός.
Έχει αποδείξει ότι διαθέτει τόσο την εμπειρία όσο και τις υποδομές για την διοργάνωση ενός αξέχαστου αθλητικού 2ημέρου.