Ο Μπίσεσβαρ οδηγός για τον ΠΑΟΚ – Καταιγιστικός ο Παναθηναϊκός – Ο Ολυμπιακός πάει Τουρκία χαλαρός

Ο ΠΑΟΚ, επικράτησε της ΑΕΚ στην Τούμπα με 2-0 και με κορυφαίο τον Μπίσεσβαρ, για τον οποίο οι παίκτες της Ένωσης δεν κατάφεραν να σταματήσουν, ο δικέφαλος του βορρά  ανέβηκε στη δεύτερη θέση ενώ έκανε το καλύτερο φετινό παιχνίδι και την έκτη συνεχόμενη νίκη επί της Ένωσης.

Ο Παναθηναϊκός μετά από δύο συνεχείς εκτός έδρας ήττες στο πρωτάθλημα ξέσπασε στην ομάδα του Βόλου με 5-1 στο «Απ. Νικολαΐδης».

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς πραγματοποίησε το καλύτερο πρώτο ημίχρονο των τελευταίων ετών, αφού μόλις στο 5ο λεπτό το σκορ ήταν 2-0 και έως τη συμπλήρωση των 45΄ είχε φτάσει στο 4-0, απέναντι στους σαστισμένους φιλοξενούμενους!

Ο Ολυμπιακός “πέρασε” από την Τρίπολη και έβαλε “πλώρη” για Τουρκία. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς σκόραρε δυο φορές στα πρώτα 23 λεπτά…

Ο Τικίνιο βρήκε δίχτυα ξανά μετά από ασίστ του Μασούρα, με τον Αγκιμπού Καμαρά να κάνει το 2-0.

Στο… μηδέν και πάλι ο Αστέρας Τρίπολης, που έχει δύο ισοπαλίες και δύο ήττες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.