Με “τεσσάρα” έπιασε κορυφή ο Λεβαδειακός

Πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στα τελευταία 20 λεπτά, ο Λεβαδειακός θριάμβευσε με 4-0 επί του Διαγόρα στη Ρόδο, σε αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

Ο Ιωάννης Κωστή, που είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι λίγα λεπτά νωρίτερα, σκόραρε δύο φορές σε διάστημα 10 λεπτών (74’, 83’),  στη συνέχεια ακολούθησαν οι Λούκας Πολέτο και Βαγγέλης Θεοχάρης. Με το «τρίποντο» αυτό, οι Βοιωτοί έφτασαν στους 31 βαθμούς τον πρωτοπόρο Ιωνικό, ο οποίος υποδέχεται αύριο την Παναχαϊκή.

Στο 2ο παιχνίδι της ημέρας η Ξάνθη υποχρέωσε τον Εργοτέλη στην τέταρτη διαδοχική του ήττα. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι στο 11’, όταν το σουτ του Άμπι σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Μπέντο.

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής της Super League 2: