![Ακόμη και στη Μύκονο όλα είναι μείον!](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2020/08/Screenshot_20200811_070541.jpg)
Ακόμη και στη Μύκονο όλα είναι μείον!
Ακόμη και στη Μύκονο όλα είναι μείον: Ανυπαρξία φέτος της κρουαζιέρας, από 800.000 επισκέπτες που είχε πέρυσι. Μέχρι τα μέσα Σεπτεμβρίου θα επισκεφθούν το «νησί των ανέμων» 350.000 τουρίστες, δηλαδή πτώση 75% των αφίξεων. Το μυκονιάτικο ΑΕΠ, που μέχρι πέρυσι υπολογιζόταν σε 1,5 αλλά έδωσε 2 δισ. ευρώ, φέτος προβλέπεται να συρρικνωθεί κατά 70%.
Έντυπη έκδοση ΤΟ ΠΑΡΟΝ