Ο Διούδης είπε STOP

Δεύτερη ισοπαλία στα πλέι οφ για τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ που έμειναν μακριά από τη νίκη σε αυτά, μετά το σημερινό μεταξύ τους 0-0 στο Ολυμπιακό στάδιο, για την 2η αγωνιστική του «μίνι» πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να δουν τον Διούδη να «κατεβάζει ρολά» όποτε χρειάστηκε, ενώ στην επανάληψη μπορούσαν να «κλέψουν» το «τρίποντο» είτε με την καλή εκτέλεση φάουλ του Αγιούμπ στο 54’, είτε με την προβολή του Καμπετσή στο 89’!

Από την άλλη πλευρά, ο ΠΑΟΚ σπατάλησε ουκ ολίγες ευκαιρίες για να κερδίσει. Λημνιός, Πέλκας και Άκπομ έχασαν έκαστος από δύο καλές φάσεις, μια σε κάθε ημίχρονο, ενώ μετά το 60’ δεν κατάφεραν να βρουν ιδέες και λύσεις για να φτάσουν και πάλι σε θέση βολής…

Τελικά, το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι τέλους, με τον τέταρτο Παναθηναϊκό να φτάνει τους 46 βαθμούς και να παίζει με τον Ολυμπιακό εκτός έδρας την επόμενη Κυριακή. Την ώρα που ο δεύτερος ΠΑΟΚ ανέβηκε στους 53 πόντους, αλλά με ματς περισσότερο πλέον από την ΑΕΚ, ενώ το προσεχές Σάββατο υποδέχεται τον ΟΦΗ.

Φωτο: twitter/Superleague