Ο Ολυμπιακός πήρε μια μεγάλη ισοπαλία απέναντι στην Τότεναμ – Πολύ καλή αγωνιστική εικόνα

Στο πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Τότεναμ αλλά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να επιστρέψει στο παιχνίδι  στο πρώτο παιχνίδι των Ερυθρολεύκων στο Champions League.

H Τότεναμ μέσα σε τέσσερα λεπτά σκόραρε με 2 τέρματα, στο 26΄Κέιν με πέναλτι και στο 30’ Λούκας Μόουρα, δείχνοντας την κλάση της αλλά και πως θα καθόριζαν την συνέχεια του αγώνα Ωστόσο ο Ολυμπιακός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη δείχνοντάς μας μετά από καιρό πως μια ελληνική ομάδα μπορεί να παίξει πολύ καλό ποδόσφαιρο σε υψηλό επίπεδο και μάλιστα αντρέποντας το σκορ (0-2) απέναντι σε πρωτοκλασάτη ομάδα Champions League.

Μείωσαν σε 1-2 πριν την ανάπαυλα, χάρη σε τέρμα του Ποντένσε στο 44’, ενώ δέκα αγωνιστικά λεπτά αργότερα βρήκαν το γκολ την ισοφάρισης, με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Ματιέ Βαλμπουενά. Ο ρυθμός έπεσε αρκετά μετά το 60′, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.