![Πετάει ο Πειραιάς…](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2019/09/cosco.jpg)
Πετάει ο Πειραιάς…
Μέσα στο επτάμηνο έχουν διακινηθεί πάνω από 3.000.000 εμπορευματοκιβώτια από το λιμάνι του Πειραιά. Πρόκειται για ιστορικές επιδόσεις. Ο Πειραιάς πάει να γίνει το πρώτο μεσογειακό λιμάνι και ένα από τα πέντε πρώτα στην Ευρώπη.
Στόχος της Cosco είναι η δημιουργία νέου προβλήτα για να εδραιώσει τον Πειραιά μεταξύ των τριών μεγαλύτερων εμπορικών λιμένων της Ευρώπης, πίσω μόνο από το Ρότερνταμ και την Αμβέρσα.