![Ρουσφέτι κατέκτησε…](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2019/04/nafplioth-panagopoulou.jpg)
Ρουσφέτι κατέκτησε…
Πού να το φαντασθούμε, το Πάσχα, όταν γράφαμε για τον διορισμό της κ. Παναγοπούλου στη θέση πρέσβη εκ προσωπικοτήτων, ότι θα ξέσπαγε τέτοια μπόρα τις επόμενες ημέρες. Η κριτική μας για την τακτική βολέματος ημέτερων, είτε πρώην πρέσβεων είτε φίλων επιχειρηματιών, παραμένει όπως ακριβώς την καταγράψαμε. Ασχέτως κότερων, διακοπών, διαπλοκής…
Ο θεσμός του πρέσβη εκ προσωπικοτήτων έχει άλλο νόημα και περιεχόμενο και είναι εντελώς απαράδεκτο να μετατρέπεται σε φθηνό ρουσφετολογικό εργαλείο.
Φωτό: iefimerida.gr