![Οργασμός αθλητικών έργων στον Κορυδαλλό](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2019/05/athlhtiko-korydallos.jpg)
Οργασμός αθλητικών έργων στον Κορυδαλλό
Μετά το κλειστό κολυμβητήριο που έχει ξεκινήσει και προχωρά προς την ολοκλήρωσή του με γοργό ρυθμό, παίρνουν σειρά η ανακατασκευή του γηπέδου ποδοσφαίρου (αντικατάσταση χλοοτάπητα και αποδυτηρίων), ο εκσυγχρονισμός του κλειστού αθλητικού κέντρου του δήμου, η δημιουργία τρίτου γηπέδου στο δημαρχείο και η ανακαίνιση των δύο γηπέδων 5 x 5 και 8 x 8 (αντικατάσταση χλοοτάπητα και δημιουργία νέων υποδομών).
Οι χρηματοδοτήσεις όλων των έργων διασφαλίστηκαν από το Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ».
Φωτό: dikaiosinisimera.gr