![Η «γενιά Ζ» η πιο ισχυρή καταναλωτική δύναμη!](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2019/05/pokemon-1548194_960_720.jpg)
Η «γενιά Ζ» η πιο ισχυρή καταναλωτική δύναμη!
Όλα αλλάζουν… Ακόμη και η καταναλωτική συμπεριφορά της «γενιάς Ζ», των ατόμων που γεννήθηκαν σε ευρωπαϊκές χώρες και στην Ιαπωνία από τα μέσα του 1990 και σήμερα είναι 20 – 25 ετών.
Είναι 20άρηδες και 25άρηδες. Δεν ξοδεύουν πολύ, κάνουν αποταμίευση, χρησιμοποιούν προϊόντα από δεύτερο χέρι και πριν αγοράσουν κάτι τους ενδιαφέρει να μάθουν αν η εταιρεία που το κατασκεύασε κάνει διακρίσεις στους εργαζομένους της, αν είναι βιώσιμη και αν σέβεται το περιβάλλον.
Η «γενιά Ζ» προβλέπεται να γίνει η πιο ισχυρή καταναλωτική δύναμη στον πλανήτη!