![Πρέπει να πάμε μπροστά…](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2019/04/kabbathas-giorgos.jpg)
Πρέπει να πάμε μπροστά…
«Ζήσαμε αποεπένδυση, φτωχοποίηση, πληρώσαμε βαρύ τίμημα οι μικρομεσαίοι επιχειρηματίες, με απώλεια περίπου του 25% των μικρομεσαίων επιχειρήσεων και χιλιάδων θέσεων εργασίας», τόνισε ο πρόεδρος της ΓΣΕΒΕΕ Γιώργος Καββαθάς κατά τον απολογισμό των 10 χρόνων της κρίσης. Και υπογράμμισε με έμφαση:
«Πρέπει να πάμε μπροστά και για αυτό χρειάζεται εθνική συνεννόηση και όχι όξυνση. Ο δρόμος μπροστά είναι δύσκολος. Χρειάζεται συνέργειες και αυτοκριτική από όλους, για να δώσουμε ελπίδα τουλάχιστον στην επόμενη γενιά».
Φωτό: freesunday.gr