Νέος θρίαμβος στη Τούμπα – Σαρωτικός ο Ολυμπιακός – Ανατροπή σε 3 λεπτά στην Ξάνθη

Ο ΠΑΟΚ, νίκησε 3-0 και τη Λαμία και οδεύει ολοταχώς για το αήττητο πρωτάθλημα. Πάρτι στις κερκίδες της Τούμπας… «και την επόμενη βδομάδα θα είμαστε πρωταθλητές», τραγουδούσαν οι φίλαθλοι της ομάδας ανυπομονώντας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ενώ ο Ραζβάν Λουτσέσκου γνώρισε την αποθέωση των οπαδών.

Ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο απολαυστικός! Πέντε γκολ και πάνω από 20 τελικές, σκόρπισε τον Παναιτωλικό. Ο κορυφαίος Κώστας Φορτούνης, έκανε ό,τι ήθελε με τη μπάλα  στα πόδια και έδωσε στον Ολυμπιακό την πιο μεγάλη εκτός έδρας νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι Ξανθιώτες πήγαν με το σκορ υπέρ τους στα αποδυτήρια,  με το γκολ του Κάστρο (33’), ωστόσο η ΑΕΚ, μέσα σε ένα τρίλεπτο, έφερε τούμπα το ματς πανηγυρίζοντας τη νίκη σε μια έδρα που παραδοσιακά δυσκολεύεται, αυτή της Ξάνθης.  Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λούκας Μπογέ (92’). Η ΑΕΚ με τέσσερις σερί νίκες πηγαίνει ολοταχώς για τελικό Κυπέλλου.