Δύο πρόσωπα από την ΑΕΚ και στο βάθος… ΠΑΟΚ

H AEK συνέχισε το νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-0 του Λεβαδειακού στο ΟΑΚΑ για την 15η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.
Το σκορ για την Ένωση άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Έκι Πόνσε, με ωραία κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ροντρίγκο Γκάλο από τα δεξιά, σκοράροντας για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος μέσα στο 2019 και φτάνοντας παράλληλα τα 12 τέρματα σε 17 συμμετοχές στην Super League.

H Ένωση εμφανίστηκε διπρόσωπη. Eίχε την πολύ καλή εικόνα του πρώτου 45λεπτου με μπαράζ ευκαιριών, ένταση και όμορφο ποδόσφαιρο και από την άλλη, τη νωθρότητα της επανάληψης που την έκανε να παίζει με την φωτιά σε ένα ματς που μπορούσε να καθαρίσει με δεύτερο ή και τρίτο γκολ, αφού είχε τη δυνατότητα να το κάνει.

Το 1-0 δεν άλλαξε κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου και η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη στρέφει πλέον την προσοχή της στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ την Κυριακή (19.30), για την 19η αγωνιστική.