![ΚΚΕ: Ο κ. Τσίπρας καλύτερος υπηρέτης των αμερικανoΝΑΤΟϊκών σχεδιασμών](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2018/03/kke.jpg)
ΚΚΕ: Ο κ. Τσίπρας καλύτερος υπηρέτης των αμερικανoΝΑΤΟϊκών σχεδιασμών
Όπως υποστηρίζει, το γεγονός ότι οι πρώτοι που έσπευσαν να συγχαρούν τον κ. Ζάεφ για το αποτέλεσμα στη βουλή της FYROM, ήταν ο Γενικός Γραμματέας του ΝΑΤΟ και ο κ. Τσίπρας, επιβεβαιώνει δύο πράγματα: Πρώτον ότι η Συμφωνία των Πρεσπών υπηρετεί τους αμερικανoΝΑΤΟϊκούς σχεδιασμούς κι όχι την ειρήνη στην περιοχή και δεύτερον ότι ο κ. Τσίπρας είναι ο καλύτερος υπηρέτης αυτών των σχεδιασμών».