![Μήνυμα Αλ. Τσίπρα κατά του ρατσισμού με φανέλα Αντετοκούνμπο](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2018/11/Screenshot_2018-11-15-18-08-37.jpg)
Μήνυμα Αλ. Τσίπρα κατά του ρατσισμού με φανέλα Αντετοκούνμπο
Μήνυμα κατά του ρατσισμού, με μία φωτογραφία στην οποία φορά φανέλα της εθνικής μπάσκετ με το όνομα «Αντετοκούνμπο», έστειλε ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας.
«Σεβασμός και περηφάνια για τους ανθρώπους που γεννήθηκαν, μεγάλωσαν εδώ και έκαναν την Ελλάδα, δική τους πατρίδα», έγραψε ο Πρωθυπουργός σε ανάρτησή του στο Facebook.
«Καμία ανοχή στον ρατσισμό και το μίσος», πρόσθεσε με αφορμή ρατσιστικό σχόλιο σε βάρος του αθλητή του Παναθηναϊκού και την εθνικής ομάδας Θανάση Αντετοκούνμπο.