![Ποιος τις πήρε χαμπάρι;](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2018/05/DAP-NDFK.jpg)
Ποιος τις πήρε χαμπάρι;
Άκουσα ότι έγιναν πριν από δύο βδομάδες φοιτητικές εκλογές. Αλήθεια, υπάρχει φοιτητικό κίνημα; Όλα αυτά τα χρόνια των Μνημονίων και της κατεδάφισης των πάντων, πού ήταν; Σε ποιες κινητοποιήσεις πήρε μέρος;
Άλλα χρόνια, οι φοιτητικές εκλογές ήταν στην κορυφή των πολιτικών αγώνων και αναδείκνυαν προσωπικότητες που είχαν συνέχεια στη Βουλή και ρόλο στις κυβερνήσεις. Τα τελευταία χρόνια, αυτή η παραγωγή έχει πέσει πολύ χαμηλά. Οι κάλπες έβγαλαν πρώτη… δύναμη τη ΔΑΠ-ΝΔΦΚ και ο αρμόδιος γραμματέας της ΝΔ Λευτέρης Αυγενάκης έσπευσε να πανηγυρίσει.