![Τι Κοζάνη, τι… Εορδαία, τι Διός Ολύμπου και Κατερίνη](https://www.paron.gr/wp-content/uploads/2017/11/akinita-1.jpg)
Τι Κοζάνη, τι… Εορδαία, τι Διός Ολύμπου και Κατερίνη
Ξεκίνησε την περασμένη Τρίτη 30 Ιανουαρίου η συλλογή δηλώσεων ιδιοκτησίας από όσους έχουν δικαίωμα επί των ακινήτων που βρίσκονται στην Κοζάνη, την Εορδαία, την Κατερίνη και τον Δήμο Δίου – Ολύμπου. Οι ιδιοκτήτες καλούνται να υποβάλουν δήλωση της ακίνητης περιουσίας τους στο γραφείο κτηματογράφησης της περιοχής που βρίσκεται το ακίνητό τους ή και ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας www.ktimatologio.gr.
Η προθεσμία για την υποβολή δηλώσεων για τις περιοχές αυτές λήγει στις 30 Απριλίου 2018 για τους κατοίκους εσωτερικού και τρεις μήνες αργότερα για τους κατοίκους εξωτερικού και το Ελληνικό Δημόσιο. Η δήλωση ιδιοκτησίας και η διαδικασία είναι απλή, γι’ αυτό… σπεύσατε.