Χέινς ο ΠΑΟ

Η Νταρουσάφακα έκανε δύσκολη τη ζωή του Παναθηναϊκού, χάρη στην παρουσία των Γκόρντον και Χαρανγκόντι, όμως οι «πράσινοι» ήταν πιο έμπειροι και πιο ψύχραιμοι στο φινάλε και έφτασαν σε δύσκολη αλλά σημαντική νίκη με 82-79 (2-3).

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε τον Ολυμπιακό 84-72 στην ισπανική πρωτεύουσα και τον υποχρέωσε στην τρίτη διαδοχική ήττα του στην Ευρωλίγκα.

Ο Άρης πάτησε γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με «όπλο» του την άμυνα στην τελευταία περίοδο, πήρε σπουδαία νίκη με 73-63 επί της Άλμπα για την 4η αγωνιστική του Last-32 και παραμένει στο κόλπο της πρόκρισης!

Ο ανταγωνιστικός ΠΑΟΚ του πρώτου ημιχρόνου δεν… βγήκε ποτέ για το δεύτερο μέρος και γνώρισε την ήττα με 83-71 από την Ολντενμπουργκ στη Γερμανία. Πλέον αναζητά ένα πραγματικό θαύμα για πάρει την πρόκριση στη φάση των νοκ άουτ του Eurocup.